3KVA/2400W UPS  Power Supply
  • 3KVA/2400W UPS  Power Supply
  • 3KVA/2400W UPS  Power Supply
  • 3KVA/2400W UPS  Power Supply
See larger image and other views (with zoom)
3KVA/2400W UPS Power Supply
รหัสสินค้า:SIT-UPS-3KVA
  • น้ำหนักการส่ง: 50.6lb (23kg) freightขนส่งสินค้า
Buyer Protection
3KVA/2400W UPS  Power Supply
C3K 3000VA/2400W Backup Delay Time
Product number Rated Capacity Load equipment power 360W 600W 1200W 1800W 2400W
C3K 2400W Battery power time 60min 32min 11min 5.8min 4.5min
Details:
Product size:
Specification:
Rated Capacity 2400w Physical dimension 190x393x328mm
Input voltage (110~300)VAC Battery backup time >4.5min
Input frequency (40~70)Hz Battery charging time ≤10hour
Input power factor ≥ 0.99 Conversion time 0ms time switch
The output voltage 220x(1±2%)VAC (in battery mode) Output socket * quantity National standard socket 10A*3
Output frequency 50Hz ± 0.2Hz (in battery mode) Net weight 22.6kg
Output power factor 0.8 at 40°C ambient temperature, 0.9 at 30°C ambient temperature
LED indicator Load indicator, battery power indicator, UPS health indicator, etc.
Operating environment Temperature 0-40°C, humidity 20-90% (non-condensing)